Články o ilustraciČlánky o ilustraci
(Štěpánka Bláhovcová, 4. 7. 2013)

V rámci festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové proběhla také benefiční dražba malovaných kamínků. Kamínky do dražby věnovali i někteří ILUSTRÁTOŘI a tak máme radost, že se vybralo přes 24 000 korun, za něž budou nakoupeny didaktické pomůcky pro děti z centra ranné péče Sluníčko!

Další číslo komiksových novinDalší číslo komiksových novin
(Jaromír Plachý, 27. 4. 2013)

1.5. v Praze a 4.5. v Pardubicích proběhne křest novin plných ilustrace, komiksu a kreseb.

Mgr. Erika GrendelováMgr. Erika Grendelová
(Ester Tajrychová, 11. 1. 2012)

Sdružení Ilustrátoři existující již od roku 2009 se za dva roky stalo stálou platformou pro autory, kteří se snaží o zviditelnění ilustrace a přidružených médií. Devět členů sdružení se v listopadu 2011 představilo na výstavě s názvem „Pro každého něco, pro někoho nic“ v prostorách galerie U Prstenu v Praze, která se uskutečnila v rámci KOMIXfestu 2011.

Juraj HorváthJuraj Horváth
(Ester Tajrychová, 22. 3. 2011)

Výstava a katalog českého stánku na bolognském festivalu dětské knihy 2011 představuje pět výtvarníku věnujících se autorské obrazové knize pro děti. Petr Nikl, Dagmar Urbánková, Tereza Říčanová, Alžběta Skálová a David Böhm. Výstavu připravil, koncepci a grafiku katalogu navrhl Juraj Horváth za podpory Ministerstva kultury ČR. V rámci katalogu vzikly krátké rozhovory s autory. Jejich české přepisy zde uvádíme.

Jan ČulíkJan Čulík
(Ester Tajrychová, 1. 3. 2011)

Do roku 1855 se v Británii platila z denního tisku velká daň, aby se informace nedostaly do rukou dělnické třídy a nevyvolaly revoluci. Cena novin, které denně stály tři pence, se daní zvyšovala až na sedm pencí, jak ukazuje obrázek.

Tisková zpráva nakladatelství FragmentTisková zpráva nakladatelství Fragment
(Ester Tajrychová, 25. 2. 2011)

Praha, 16. února 2011 – Průměr DPH na knihy ve vyspělých evropských zemích je mezi 5 až 6%. Se započítáním všech zemí EU 7,5%. Osm zemí EU má na knihy dokonce speciální sazbu, která je zdaněním řadí například i pod potraviny nebo léky. U nás je DPH na knihy v současnosti 10%, ale vláda zamýšlí zvýšit sazbu na 19%. Tímto v historii bezprecedentním skokem se propadneme téměř až na samotné dno Evropy, přiblížíme se Bulharsku, kde je sazba DPH na knihy 20%. Půjde naše země západoevropskou, anebo bulharskou cestou?