Nové ilustrované knihyNové ilustrované knihy
Hlava v hlavěHlava v hlavě

Knížka Hlava v hlavě, kterou ilustroval David Böhmsice vyšlapřed nějakým časem, ale vzhledem k tomu, že získala cenu Nejkrásnější dětská kniha roku 2013 a před nedávnem se znovu dotiskla, tak bude dobré ji tu u nás mít.

"Každý svou hlavu. Jenže co to znamená? Je to jen ta kulatá věc od ucha k uchu? Kdepak, tím to zdaleka nekončí. Hlava je totiž úchvatnáinformuje nás o tom, co je kde vidět, slyšet, jak něco voní nebo chutná. V hlavě se nachází ředitelství těla, protože mozek pamatuje na všechno: kdo jsem , kdo jsi ty i jak se k sobě dostaneme, když chceme dát hlavy dohromady. Zkrátka a dobře, hlava je nejdůležitější částí těla a čím víc se člověk zabývá, tím spíš zjišťuje, že by potřeboval alespoň malou encyklopedii, aby popsal všechno, co se nachází v a na i co s souvisí.
Hlava v hlavě je nevšední a originální publikací, první českou hlavopedií, určenou především pro dětského čtenáře, jemuž nápaditou a hravou vizuální formou pomoci pochopit základní skutečnosti týkající se hlavy, mozku a jeho fungování. Výsledkem je vizuálně nápaditá a poetická kniha, spojující humor, zábavu i poučení, v níž na všetečné dětské otázky odpovídají nejen neurolog, boxer či detektiv."
 
Více informací v Labyrintuwww.labyrint.net