Petr Korunka
Petr KorunkaPetr Korunka

MgA. Petr Korunka

Narodil se 7.5.1980 v Pardubicích.

Po absolvování Střední průmyslové školyHradci Králové nastoupil na Vysokou školu umělecko-průmyslovouPraze do atelieru Ilustrace a grafikyprof. Jiřímu Šalamounovi a (od roku 2003) Juraji Horváthovi. V roce 2004 absolvoval studijní stáž na Pontifica Catolica del PerúLimě. Studia na VŠUP dokončilroce 2007.

Z jeho ilustrátorských prací lze zmínit práci na knize Michala Dlouhodobého V počátku cesty, Měsíc v Žaluzii od Pavly Šťastné (Triton 2008) nebo obsáhlou sérii leptů pro knihu Povídek z Podkrkonoší od Evy Koudelkové pro nakladatelství Arbor Vitae. V roce 2008 vyšla rovněž kniha Za vlast a císařovnu (Bor 2008), kterou opatřil množstvím syrových perokreseb. Další ilustrátorská práce byla na knize Pověsti od Nisy a Kamenice vydanou v roce 2010 rovněž v nakladatelství Bor. Jako zatím poslední kniha s jeho ilustracemi je Bertík a čmuchadlo od Petry Soukupové vydanou nakladatelství Host.

Za zmínku stojí i spolupráce s Edgarem Dutkou na komiksu Odvážní mladí muži na visutém laně. Jeho aktuální komiksovou tvorbu pak reprezentuje Radiator a Recyklator 1 a 2 (nakl. Labyrint) jehož třetí díl se připravuje. Spolupracoval i s Uskupením Tesla, pro které vytvořil sérii Nanokomiksy. Některé jeho komiksy vyšly v časopisech Stripburger, Komiksfestrevue, Nový prostor, Art&Antiques a sborníku Mutabox. Jeho poslední počin je krátký příběh Ztracený poklad speciálně nakreslený pro výstavu v Trutnově.

 

Jeho portfolio naleznete na www.cervenypes.cz